Čtenářský kroužek

Čtenářský kroužek se svým obsahem podobá čtenářským dílnám, které probíhaly v loňském školním roce na naší škole. Podporuje cíle a výsledky vzdělávání např. vyhledat podstatné informace, definovat vypravěče, postavy, vyjádřit vlastní prožitky, názor na knihu atd.. Cílem čtenářského kroužku je rozvoj čtenářské gramotnosti a hlavně získat, podpořit nebo dále rozvíjet vlastní vztah ke čtení a knihám. Největším přínosem čt. kroužku je v motivaci k dalšímu čtení.

Školní rok 2019/2020

Na Čtenářský kroužek aktuálně dochází 7 dětí ze 3.-4. třídy. Pracujeme různými, pro děti zábavnými, metodami a to buď skupinově nebo individuálně. Každý má svůj Čtenářský deníček, do kterého si píší, kreslí nebo vlepují pracovní listy. Takto si mapují, co se v daném dni dělalo. Čtou buď svoje knihy nebo si je půjčují ve školní knihovně, jindy mají k dispozici nakopírovaný text.

Zdravím všechny čtenáře 🙂

Tak tu máme zase nový týden a já mám pro Vás výzvu! 🙂 Vyhlašuji soutěž o nejoriginálnější záložku do knihy. Využijte vše, co najdete doma. Odstřižky, flitry, látku, provázky, ... Prostě cokloliv Vás napadne! Budu se moc těšit, až si je společně ukážeme (třeba příští školní rok, pokud to tenhle nepůjde). Myslím, že záložku využijete a do září vydrží 🙂 Jinak odkazy na stránky, kde si můžete vypůjčit nebo poslechnout různé knížky, stejně jako pracovní list ponechávám  😉 Mějte se krásně!!!!! Všechny zdraví Adéla  
Pracovní list: https://i.pinimg.com/564x/ea/18/5f/ea185fcbdd4a3a47c983729afa4b1ff4.jpg
Odkazy:  https://celeceskoctedetem.cz/nase-aktivity/ctenarske-dilny       https://www.mlp.cz/cz/