Kalendář akcí

LISTOPAD

V týdnu od 18. - 22. listopadu proběhl projektový týden POHÁDKA. Celý týden nás  provázeli LICHOŽROUTI!!!   Četli jsme si úryvky z knížky, sbírali jsme lichožroutské ponožky s příklady, kreslili jsme lichožrouty, pojídající ponožky a zpívali jsme písničky . Na konci týdne jsme  našim prvňáčkům ukázali něco málo z lichožroutského "řádění" a nejmenší spolužáci nás zase na oplátku seznámili s pohádkou Madagaskar a společně jsme si mohli "zatrsat" na písničku A já tak rád trsám, trsám...

Lichožroutí přehlídka

Lichožrouti v akci

Ve středu 13. listopadu jsme měli Den zvířat. Děti měly přinést nějaké zvířátko. Nejvíce byli zastoupeni králíčci, těch bylo pět, pak nás také navštívili křečci (3), andulky (2), afričtí šneci (malý a velký), pejsek z mobilu, ryba Beta bojovnice,  měla nás navštívit i želva a skiny morče, ale bohužel jejich páníčkové onemocněli. Tak se třeba dočkáme později. Ale i děti, které mazlíčka doma neměly, si poradily a přinesly pavouka a žížaly, jakožto zástupce bezobratlých. Myslím, že se nám den velice vyvedl. Všichni si mohli do sytosti zvířátka pomazlit a poptat se, co je zajímá.

V tomto měsíci nás čekají 19. listopadu třídní schůzky. Protože jsme se již společně s rodiči potkali v září, tentokrát se potkáme individuálně na konzultačních hodinách.

Rodiče, chodit můžete od 14. 30 hod!

ŘÍJEN

25. listopadu jsme měli projektový den Halloween. Téma Halloween nás provázel českým jazykem, matematikou a dalšími předměty a nakonec jsme si zařádili na halloweenské diskotéce.

Vzpomínka na HALLOWEEN...

V pondělí 7. 10. začínáme bruslit!!! Odjezd od školy je v 7. 45 hod, děti nezapomenou brusle, přilbu, pevné rukavice a kromě sportovního vybavení budou mít ještě v aktovce Čj, Mat, Aj.

Musíme si pomáhat...

ZÁŘÍ

Tento měsíc nás provázelo téma PRAVĚK. Součástí projektu byla i výroba pravěkých zbraní. Materiál jsme si nasbírali v místním parku a myslím, že zbraně se dětem povedly- jako pěkné makety, ale na ulovení zvířat by nám asi nestačily...naštěstí nám stačí zajít pro jídlo do obchodu :)))

V novém školním roce jsme již  12. září  stihli pěkný výlet. Vyrazili jsme společně se třeťáky na DÝŇOVOU FARMU do Bykoše. Tam nás v devět hodin uvítal pan Brotánek a po uvítání jsme hned zamířili k nové sklizni dýní, kde jsme se dozvěděli třeba informaci, že dýně patří mezi nejstarší pěstované plodiny a latinsky se řekne Cucurbita pepo, což nás pobavilo, protože s námi byl i spolužák Pepa. Děti se nejvíc těšily, až si vyberou pěknou dýni a odvezou si jí domů(: