Kalendář akcí

ŠKOLA V PŘÍRODĚ - AKCE JE S OHLEDEM NA SITUACI V ŘEŠENÍ, POKUD BUDE ZRUŠENA, BUDE VRÁCENA ZÁLOHA V CELÉ VÝŠI! DĚKUJI TÍMTO PANU MAJITELI  ČERVENKOVI ZA VSTŘÍCNÝ PŘÍSTUP. E. Veličová

BŘEZEN

ABECEDA PENĚZ : v úterý 3. března nás navštívila p. Kusová z České spořitelny, aby nás seznámila s projektem, který nás čeká... Děti se seznámily nejen s myšlenkou projektu, ale i s  různými finančními pojmy. Také měly možnost si zasoutěžit a získat drobné odměny.

V pátek 6. března jedeme my na oplátku do České spořitelny a těšíme se na nové poznatky a zkušenosti!

PROSINEC

20. prosince ...Společně jsme si užili hezké vánoční dopoledne. Děkuji všem dětem  a rodičům za milé dárečky, přeji šťastné a veselé Vánoce a do nového roku hodně zdraví, štěstí, lásky a spokojenosti.

Ve čtvrtek 19. prosince jsme společně se třeťáky navštívili Hornické muzeum a Domeček. V domečku si děti mohly vyrobit výrobek z korálků, upéct a  ozdobit perníček, omalovat sádrového pastýře či navléknout slámovou ozdobu. Na konci jsme si zazpívali známé i méně známé koledy a přesunuli jsme si do Anenského dolu. Tam byly děti nadšené  z projížďky důlním vláčkem.

pletení houstiček

Hornické muzeum

Dne 16. prosince děti naposledy navštívily stadion v Hořovicích.  Bruslily při hudbě a nechyběly ani hry a soutěže. Poslední návštěvu si mohly zpestřit maškarním oblečením. Myslím, že celé bruslení si děti užily a hlavně se všichni za těch deset lekcí hodně zlepšily. Někteří jen pilovali svoje bruslařské umění a ti, kteří na začátku bruslili opatrně, na 10. lekci už to také pěkně rozjížděli.

Maškarní na ledu

Společné foto s trenéry

Ve čtvrtek nás navštívil Mikuláš, čerti a andělé. Abychom se shledali v pátek všichni společně, někteří museli slíbit, že se polepší. Na každého ale čekala nadílka a návštěvu z nebe a pekla jsme zakončili písničkou "V pekle sudy válej".

LISTOPAD

V týdnu od 18. - 22. listopadu proběhl projektový týden POHÁDKA. Celý týden nás  provázeli LICHOŽROUTI!!!   Četli jsme si úryvky z knížky, sbírali jsme lichožroutské ponožky s příklady, kreslili jsme lichožrouty, pojídající ponožky a zpívali jsme písničky . Na konci týdne jsme  našim prvňáčkům ukázali něco málo z lichožroutského "řádění" a nejmenší spolužáci nás zase na oplátku seznámili s pohádkou Madagaskar a společně jsme si mohli "zatrsat" na písničku A já tak rád trsám, trsám...

Lichožroutí přehlídka

Lichožrouti v akci

Ve středu 13. listopadu jsme měli Den zvířat. Děti měly přinést nějaké zvířátko. Nejvíce byli zastoupeni králíčci, těch bylo pět, pak nás také navštívili křečci (3), andulky (2), afričtí šneci (malý a velký), pejsek z mobilu, ryba Beta bojovnice,  měla nás navštívit i želva a skiny morče, ale bohužel jejich páníčkové onemocněli. Tak se třeba dočkáme později. Ale i děti, které mazlíčka doma neměly, si poradily a přinesly pavouka a žížaly, jakožto zástupce bezobratlých. Myslím, že se nám den velice vyvedl. Všichni si mohli do sytosti zvířátka pomazlit a poptat se, co je zajímá.

V tomto měsíci nás čekají 19. listopadu třídní schůzky. Protože jsme se již společně s rodiči potkali v září, tentokrát se potkáme individuálně na konzultačních hodinách.

Rodiče, chodit můžete od 14. 30 hod!

ŘÍJEN

25. listopadu jsme měli projektový den Halloween. Téma Halloween nás provázel českým jazykem, matematikou a dalšími předměty a nakonec jsme si zařádili na halloweenské diskotéce.

Vzpomínka na HALLOWEEN...

V pondělí 7. 10. začínáme bruslit!!! Odjezd od školy je v 7. 45 hod, děti nezapomenou brusle, přilbu, pevné rukavice a kromě sportovního vybavení budou mít ještě v aktovce Čj, Mat, Aj.

Musíme si pomáhat...

ZÁŘÍ

Tento měsíc nás provázelo téma PRAVĚK. Součástí projektu byla i výroba pravěkých zbraní. Materiál jsme si nasbírali v místním parku a myslím, že zbraně se dětem povedly- jako pěkné makety, ale na ulovení zvířat by nám asi nestačily...naštěstí nám stačí zajít pro jídlo do obchodu :)))

V novém školním roce jsme již  12. září  stihli pěkný výlet. Vyrazili jsme společně se třeťáky na DÝŇOVOU FARMU do Bykoše. Tam nás v devět hodin uvítal pan Brotánek a po uvítání jsme hned zamířili k nové sklizni dýní, kde jsme se dozvěděli třeba informaci, že dýně patří mezi nejstarší pěstované plodiny a latinsky se řekne Cucurbita pepo, což nás pobavilo, protože s námi byl i spolužák Pepa. Děti se nejvíc těšily, až si vyberou pěknou dýni a odvezou si jí domů(: