+ 420 311 537 761
zs.lochovice@sendme.cz
Základní škola
a Mateřská škola Lochovice

č.p. 4, 267 23 Lochovice

Dravci, sovy a člověk

Dravci, sovy a člověk

V pátek 8. 3. 2024 do naší školy zavítal pan Jan Brož z organizace Sokolnický dvorec. Jednalo se o vzdělávací představení, environmentální program s 9  druhy dravců a sov a bylo určeno žákům 1. stupně.

Ptáci byli předvedeni v letu těsně nad hlavami dětí, dravci přilétávali na ruku dětem i učitelům. Děti se dozvěděly zábavnou formou nejzajímavější informace o jednotlivých druzích dravých ptáků, z nichž mnozí balancují na pokraji vyhubení. Dozvěděly se, že za to většinou může jen člověk. Komentář k jednotlivým ptákům byl propracovaný, zábavný, přizbůsobený věku dětí.

Mezi exempláři byli: poštolka obecná, káně Harrisova, čimango falklandský, sokol stěhovavý, orel bělohlavý, sova pálená, výreček malý, puštík obecný, výr velký.

Napsala: Mgr. Jaroslava Schönová

Článek i s fotografiemi naleznete zde: Dravci

Comments are closed.