+ 420 311 537 761
zs.lochovice@sendme.cz
Základní škola
a Mateřská škola Lochovice

č.p. 4, 267 23 Lochovice

EXKURZE V TECHMANII V PLZNI

EXKURZE V TECHMANII V PLZNI

V pátek 22. března jsme se vydali s dětmi  ze 3. třídy na další báječný výlet. Děti i já s paní asistentkou se vždy na společné chvíle strávené právě na výletech velice těšíme. I tentokrát bylo naše očekávání splněno. Z Lochovic jsme vyrazili v půl sedmé vlakem, cesta byla pohodová a vše jsme zvládli i s přestupováním. K Techmanii jsme se dopravili trolejbusem.

Děti dostaly důležité instrukce, nasvačily se a pak už celé nedočkavé začaly procházet jednotlivé expozice. Mohly experimentovat a poznávat, jak funguje svět kolem nás kombinací všech vjemů. Interaktivní exponáty jim mohly vysvětlit něco z přírodních jevů a zákonitostí anebo z oborů lidských činností. Mohly zjistit, že třeba fyzika může být dobrodružství a že film je zase věda.

Hlavním programem byla pro nás návštěva 3D Planetária, které se nachází ve vedlejší budově. Třeťáci prochází celý školní rok projektem o vesmíru a v planetáriu měli jedinečnou možnost poznat vesmír z blízka – viděli krásné expozice o tomto vzdáleném místě, kterým je právě vesmír.

Samozřejmě jsme i nakupovali – v obchůdku si děti nakoupily suvenýry jako památku na jeden z dalších báječných výletů. Těšíme se všichni na další.

Napsala: Mgr. Jaroslava Schönová

ČLánek s fotografiemi zde: Exkurze Techmania

Comments are closed.