+ 420 311 537 761
zs.lochovice@sendme.cz
Základní škola
a Mateřská škola Lochovice

č.p. 4, 267 23 Lochovice

Okresní kolo recitační soutěže

Okresní kolo recitační soutěže

V úterý 5. března hostila naše škola okresní kolo recitační soutěže pro region Hořovic a Berouna.

Soutěž se stala velmi oblíbenou a vyhledávanou ostatními školami v okolí. Letos přilákala 99 recitátorů ze 17 okolních škol. Vysoký počet zájemců kladl vysoké nároky na prostory a organizaci soutěže. Velké díky tak patří obce Lochovice a p. starostovi Ing. T. Komínkovi za operativní a rychlou pomoc se zapůjčením sálu pro konání této velkolepé akce.

Soutěžící předvedli své dovednosti a lásku pro poezii. Široký rozsah básnických děl, od klasiků po současné autory, poskytl soutěžícím možnost vyjádřit své umělecké nadání skrze různé styly a žánry.

Atmosféra v sále byla naplněna nervozitou a očekáváním, přičemž každý soutěžící toužil předvést své nejlepší výkony. Od první chvíle bylo patrné, že rozhodčí budou mít těžkou úlohu vybrat vítěze. Vztah a oddanost k poezii byly zřejmé v každém gestu a slově recitátorů. Ve velké konkurenci si vedli statečně i zástupci naší školy, J.Prajzler obdržel cenu poroty za mimořádný výkon. Každý soutěžící si ale zasloužil uznání a veliký potlesk za své úsilí a odvahu vystoupit před veřejností.

Děkujeme všem za účast a příspěvek v této soutěži. Přejeme, aby slova a myšlenky z mnoha básní přinášeli radost a inspiraci do příštích dní.

Mgr. Radka Hlaváčová

Comments are closed.