+ 420 311 537 761
zs.lochovice@sendme.cz
Základní škola
a Mateřská škola Lochovice

č.p. 4, 267 23 Lochovice

Profesionální hudební představení ve škole

Profesionální hudební představení opět ve škole

Ve středu 11.1. 2023  se uskutečnily opět na naší škole dva hudební výchovně vzdělávací pořady pro žáky 2.- 9. ročníku. Toto představení je vždy koncipováno s ohledem na obsah školního vzdělávacího programu, přispívá k všeobecnému vzdělávání a k dobré orientaci v oblasti hudby.
Žáci 2. – 5. ročníku se aktivně zapojili do interaktivního pořadu Písničkový kolotoč. Žáci se dozvěděli proč a jak vznikají písničky, jaké jsou a o čem  se v nich zpívá, jaký je rozdíl mezi písničkou lidovou a umělou, rychlou a pomalou, veselou a smutnou.
Žáci 6. – 9. ročníku se zájmem poslouchali Vývoj české rockové hudby ve 20. století. Tento vzdělávací pořad představil významné interprety české rockové scény prostřednictvím multimediální projekce. Součástí pořadu bylo zapojení žáků formou otázek, diskuse a vlastních názorů dětí.
Oba výchovně vzdělávací pořady žáci kladně ocenili, protože byly vedeny s velkou profesionalitou panem Mgr. Milanem Parnahajem, který získal certifikát Ministerstva školství za neustálou inovaci a modernizaci pořadu.

Mgr.I.Eklová

Comments are closed.